::.FragZone.ForuMotion.CoM.::
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
::.FragZone.ForuMotion.CoM.::

FraGZoNe.No-ip.Org
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Screenshot-uri jucatorilor !

In jos 
+2
AleXaNDRa
pTq
6 participanți
AutorMesaj
pTq
Newbie
Newbie
pTq


Numarul mesajelor : 25
Data de inscriere : 26/01/2009

Screenshot-uri jucatorilor ! Empty
MesajSubiect: Screenshot-uri jucatorilor !   Screenshot-uri jucatorilor ! EmptyLun Ian 26, 2009 7:43 pm

Daca tot am stat sa "studiez" forumul , uite ca am dat si peste sectiunea "reclamatii admini" . Aici nu am de spus prea mult , am de facut o singura observatie unor admini (nu dau nume) . Pe server se intampla ceva foarte ciudat ; jucatorii care sunt suspecti de cod sunt banati fara dovezi .... asta e un lucru foarte aiurea si mie mi s-a intamplat foarte des , dar nu zic asta in calitate de "victima" pe serverul acesta , ci doar in calitate de martor . Sper sa se faca ceva in acest sens ... in cazul suspectilor de wall sa li se faca screenshot-uri , iar celor de aim sa cada adminii de acord comun sa li se dea ban ; in privinta codatilor cu speed e vizibil , deci nu trebuie decat banati. Incercati sa faceti ceva in special la screenshot , pentru k asta e singura dovada si a jucatorului si a adminului . Salutare !!! Rolling Eyes
Sus In jos
AleXaNDRa
DeTiNaToR-=FraGzOne=-
DeTiNaToR-=FraGzOne=-
AleXaNDRa


Numarul mesajelor : 592
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/01/2009

Screenshot-uri jucatorilor ! Empty
MesajSubiect: Re: Screenshot-uri jucatorilor !   Screenshot-uri jucatorilor ! EmptyLun Ian 26, 2009 8:28 pm

Mersi ca ne-ai avertizat:D...Wink) pwp
Sus In jos
https://fragzone.forum.st
s7@r*Gag1cuL
Newbie
Newbie



Numarul mesajelor : 49
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 13/01/2009

Screenshot-uri jucatorilor ! Empty
MesajSubiect: Re: Screenshot-uri jucatorilor !   Screenshot-uri jucatorilor ! EmptyLun Ian 26, 2009 11:27 pm

pTq a scris:
Daca tot am stat sa "studiez" forumul , uite ca am dat si peste sectiunea "reclamatii admini" . Aici nu am de spus prea mult , am de facut o singura observatie unor admini (nu dau nume) . Pe server se intampla ceva foarte ciudat ; jucatorii care sunt suspecti de cod sunt banati fara dovezi .... asta e un lucru foarte aiurea si mie mi s-a intamplat foarte des , dar nu zic asta in calitate de "victima" pe serverul acesta , ci doar in calitate de martor . Sper sa se faca ceva in acest sens ... in cazul suspectilor de wall sa li se faca screenshot-uri , iar celor de aim sa cada adminii de acord comun sa li se dea ban ; in privinta codatilor cu speed e vizibil , deci nu trebuie decat banati. Incercati sa faceti ceva in special la screenshot , pentru k asta e singura dovada si a jucatorului si a adminului . Salutare !!! Rolling Eyes

Eu am o experienta de adminat de peste 6 ani. Cunosc un codat dintr`o mie. Sunt lucruri care se observa foarte clar la un codat. Nu stiu daca ai vreun interes sa ti le explic,dar totusi,trebuiesc postate ca model pentru ceilalti admini.

1) In primul rand,unui jucator codat,ai tremura tinta.
2) In al doilea rand,un jucator codat merge cu tinta pe perete.
3) In al treilea rand,un jucator codat insista sa traga prea mult intr`un anume loc,prin perete. (nu faceti confuzie cu sunetul)
4) Sunt destul de multe detalii care sunt vizibile la un codat,nu doar cele care le`am enumerat eu.

Si da,ptq,eu am banat jucatori fara sa fac poze,dar in ce fel?! :
Eram foarte sigur de decizia mea de a bana fara a face poze. Eram foarte responsabil de fapta mea,dar chiar daca stiam ca am avut dreptate si un admin cu grad mai mare sau ownerul,ma mustra,imi acceptam soarta.
Deci,nu spun nimanui sa nu faca poze,chiar daca intalnesc acele detalii despre un player,cum ca ar fi codat. Din contra,incurajez comanda "amx_ss" . Dar inainte de a executa aceasta comanda,ar fi bine sa i se ia IP-ul acelui player caruia i se fac pozele,pentru a nu iesi inainte de a fi banat.


Ultima editare efectuata de catre s7@r*Gag1cuL in Lun Ian 26, 2009 11:29 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
http://starcs.iad.ro
AleXaNDRa
DeTiNaToR-=FraGzOne=-
DeTiNaToR-=FraGzOne=-
AleXaNDRa


Numarul mesajelor : 592
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/01/2009

Screenshot-uri jucatorilor ! Empty
MesajSubiect: Re: Screenshot-uri jucatorilor !   Screenshot-uri jucatorilor ! EmptyLun Ian 26, 2009 11:29 pm

are dreptate star:d bun bun:)):* lol! lol!
Sus In jos
https://fragzone.forum.st
AnNytZza
JuniOr-MemBeR
JuniOr-MemBeR
AnNytZza


Numarul mesajelor : 97
Varsta : 33
Localizare : Valcea
Data de inscriere : 17/01/2009

Screenshot-uri jucatorilor ! Empty
MesajSubiect: Re: Screenshot-uri jucatorilor !   Screenshot-uri jucatorilor ! EmptyMar Ian 27, 2009 12:43 am

Cum zici tu singura dovada... uite nu e singra dovada...
De ex azi pe un sv...stiam sigur ca un player avea wall m-am uitat pe el 10 minutea ii urmarea prin zid c tinta pe ei..
ei bine...am facut screenShoot...si ... cand imi da pozele [ no wall]
Sti de ce..pentru ca sunt coduri speciale ...care nu se vad in poze...si doar daca sti sa ti dai seama poti recunoaste care cum e...
Deci pana la urma un codat nu se observa numai daca ii faci "ss" ... si iese ca nu are cod...ca omu saracu poate are affraid lol!
Sus In jos
http://anyta-anyta.hi5.com
pTq
Newbie
Newbie
pTq


Numarul mesajelor : 25
Data de inscriere : 26/01/2009

Screenshot-uri jucatorilor ! Empty
MesajSubiect: Re: Screenshot-uri jucatorilor !   Screenshot-uri jucatorilor ! EmptyMar Ian 27, 2009 1:32 am

Eu am o experienta de adminat de peste 6 ani. Cunosc un codat dintr`o mie. Sunt lucruri care se observa foarte clar la un codat. Nu stiu daca ai vreun interes sa ti le explic,dar totusi,trebuiesc postate ca model pentru ceilalti admini.

1) In primul rand,unui jucator codat,ai tremura tinta.
2) In al doilea rand,un jucator codat merge cu tinta pe perete.
3) In al treilea rand,un jucator codat insista sa traga prea mult intr`un anume loc,prin perete. (nu faceti confuzie cu sunetul)
4) Sunt destul de multe detalii care sunt vizibile la un codat,nu doar cele care le`am enumerat eu.

Si da,ptq,eu am banat jucatori fara sa fac poze,dar in ce fel?! :
Eram foarte sigur de decizia mea de a bana fara a face poze. Eram foarte responsabil de fapta mea,dar chiar daca stiam ca am avut dreptate si un admin cu grad mai mare sau ownerul,ma mustra,imi acceptam soarta.
Deci,nu spun nimanui sa nu faca poze,chiar daca intalnesc acele detalii despre un player,cum ca ar fi codat. Din contra,incurajez comanda "amx_ss" . Dar inainte de a executa aceasta comanda,ar fi bine sa i se ia IP-ul acelui player caruia i se fac pozele,pentru a nu iesi inainte de a fi banat.

Deci s7@r*Gag1cul referitor la ce ai scris mai sus ... ai dreptate cu toate aceste "reguli nescrise" , sa le zic asa , sunt foarte adevarate , dar parerea mea este ca trebuie facut si acest lucru asa mai "oficial" cum ar fi screenshot-ul . Si cum ai zis tu la sfarsit ca ai banat jucatori de care erai sigur ca au cod etc. ... e o mare responsabilitate si trebuie sa te gandesti k exista si jucatori ff buni pe care poti sa ii confunzi usor cu un suspect de cod dupa felul cum se misca, ce sunet are si cum tinteste . Faza este k daca tu ca admin gresesti si "te ataca" sa zic asa pe forum pt unban .... fara probe fara nimic este doar cuvantul lui vs cuvantul tau ... si sigur nu o sa iasa jucatorul invingator .... trebuie sa te gandesti la la lucrurile astea . Un simplu screen .. rezolva tot , dar aici trebuie tu sa fii atent sa il surprinzi . E simpla mea parerea , nu aduc in discutzie asta k as fi eu mai cu motz sau nujce ... doar k asa mi se pare corect Wink
Sus In jos
pTq
Newbie
Newbie
pTq


Numarul mesajelor : 25
Data de inscriere : 26/01/2009

Screenshot-uri jucatorilor ! Empty
MesajSubiect: Re: Screenshot-uri jucatorilor !   Screenshot-uri jucatorilor ! EmptyMar Ian 27, 2009 1:36 am

AnNytZza a scris:
Cum zici tu singura dovada... uite nu e singra dovada...
De ex azi pe un sv...stiam sigur ca un player avea wall m-am uitat pe el 10 minutea ii urmarea prin zid c tinta pe ei..
ei bine...am facut screenShoot...si ... cand imi da pozele [ no wall]
Sti de ce..pentru ca sunt coduri speciale ...care nu se vad in poze...si doar daca sti sa ti dai seama poti recunoaste care cum e...
Deci pana la urma un codat nu se observa numai daca ii faci "ss" ... si iese ca nu are cod...ca omu saracu poate are affraid lol!

Domnisoara AnNytZza, faza este ca trebuie sa iti dai tu seama cand sa faci screen astfel incat sa il prinzi "in flagrant" . Si sincer sa fiu nu am auzit despre coduri (la wall ma refer) care sa nu se vada in poze ... poate indivitul caruia i-ai facut screenshot ori avea casti bune , ori i-ai facut tu cand nu avea activat codul Smile Saluty !
Sus In jos
AnNytZza
JuniOr-MemBeR
JuniOr-MemBeR
AnNytZza


Numarul mesajelor : 97
Varsta : 33
Localizare : Valcea
Data de inscriere : 17/01/2009

Screenshot-uri jucatorilor ! Empty
MesajSubiect: Re: Screenshot-uri jucatorilor !   Screenshot-uri jucatorilor ! EmptyMier Ian 28, 2009 12:58 pm

pTq :
Exista cod care nu se vede in poze... nu stiu cum se numeste...daca vrei m interesez si te anunt...
Si in al doilea rand..i-amf acut screen` exact cand trebuia ...:-? acum.. nu stiu ..Si casti bune incat sa dai de la tn in baza la el head ?Smile) la majoritatea echipei..cam greu zic eu Neutral
Sus In jos
http://anyta-anyta.hi5.com
m4a1
JuniOr-MemBeR
JuniOr-MemBeR
m4a1


Numarul mesajelor : 62
Varsta : 32
Localizare : VoLunTeXaS
Data de inscriere : 23/01/2009

Screenshot-uri jucatorilor ! Empty
MesajSubiect: Re: Screenshot-uri jucatorilor !   Screenshot-uri jucatorilor ! EmptyMier Ian 28, 2009 3:08 pm

baa ce romane scrieti Smile)...kre imi povesteste si mie..ce sa intampla ?Smile) Shocked
Sus In jos
http://www.strikes.ro
pTq
Newbie
Newbie
pTq


Numarul mesajelor : 25
Data de inscriere : 26/01/2009

Screenshot-uri jucatorilor ! Empty
MesajSubiect: Re: Screenshot-uri jucatorilor !   Screenshot-uri jucatorilor ! EmptyMier Ian 28, 2009 9:16 pm

AnNytZza a scris:
pTq :
Exista cod care nu se vede in poze... nu stiu cum se numeste...daca vrei m interesez si te anunt...
Si in al doilea rand..i-amf acut screen` exact cand trebuia ...:-? acum.. nu stiu ..Si casti bune incat sa dai de la tn in baza la el head ?Smile) la majoritatea echipei..cam greu zic eu Neutral



Nici eu nu am casti foarte bune dar iti garantez k ,pe fy_snow, daca dau volumul mai tare si daca mergi cu zgomot eu te urmaresc cu tinta prin perete , nu foarte precis , dar imi dau seama de pozitia ta . Referitor la ce ai spus tu despre cod care nu se vede in poza , ramane de vazut . Oricum parerea mea este sa incheiem discutia pe tema aceasta ca nu ajungem nicaieri . Te poop :*
Sus In jos
shao.




Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 28/01/2009

Screenshot-uri jucatorilor ! Empty
MesajSubiect: :)   Screenshot-uri jucatorilor ! EmptyMier Ian 28, 2009 11:32 pm

wall`ul sa nu iasa la ss..nu exista...si ala cu experientza..cel mai bine este sa fie postate ban`urile...mai nou exista ip`uri rootabile..chestii...sa fii admin nu inseamna ..pac..ti se pare suspect..gata..ii dai ban..nu frate..ii fac ``ss``...nu iese...dak qiar crezi ca are ceva...faci demo...dar..totusi...castile sunt f importante cand joci cs...si ..unii qiar si dupa perete..isi dau seama unde esti...deci..sa fim seriosi...cred ca unii nu prea au treaba cu adminul Smile in fn..ma scuzatzi ca ma bag...Have Fun and Let`s Play Smile ===> :* Alexandra:)
Sus In jos
s7@r*Gag1cuL
Newbie
Newbie



Numarul mesajelor : 49
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 13/01/2009

Screenshot-uri jucatorilor ! Empty
MesajSubiect: Re: Screenshot-uri jucatorilor !   Screenshot-uri jucatorilor ! EmptyJoi Ian 29, 2009 12:00 am

shao. a scris:
wall`ul sa nu iasa la ss..nu exista...si ala cu experientza..cel mai bine este sa fie postate ban`urile...mai nou exista ip`uri rootabile..chestii...sa fii admin nu inseamna ..pac..ti se pare suspect..gata..ii dai ban..nu frate..ii fac ``ss``...nu iese...dak qiar crezi ca are ceva...faci demo...dar..totusi...castile sunt f importante cand joci cs...si ..unii qiar si dupa perete..isi dau seama unde esti...deci..sa fim seriosi...cred ca unii nu prea au treaba cu adminul Smile in fn..ma scuzatzi ca ma bag...Have Fun and Let`s Play Smile ===> :* Alexandra:)

Faci referire la mine cu fraza asta?!

Poi sa`ti explic cateva lucruri...
In primul rand,un jucator codat..merge cu tinta pe perete chiar daca jucatorul care se afla dupa perete,merge pe "walk",deci clar..daca mergi pe "walk",numai ai cum sa`l auzi,orice casti ai avea tu. Si aici pun punct primului punct Smile

In al 2`lea rand,citeste ce am scris mai sus...in cele 3 sau 4 puncte si spune`mi daca am gresit cu ceva?

HF & GL!
Sus In jos
http://starcs.iad.ro
AleXaNDRa
DeTiNaToR-=FraGzOne=-
DeTiNaToR-=FraGzOne=-
AleXaNDRa


Numarul mesajelor : 592
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/01/2009

Screenshot-uri jucatorilor ! Empty
MesajSubiect: Re: Screenshot-uri jucatorilor !   Screenshot-uri jucatorilor ! EmptyLun Feb 02, 2009 2:47 am

deci...majoritatea facem poze..doar dak se vede fara..ca e wall...dam ban



Screenshot-uri jucatorilor ! 206401
Sus In jos
https://fragzone.forum.st
Continut sponsorizat





Screenshot-uri jucatorilor ! Empty
MesajSubiect: Re: Screenshot-uri jucatorilor !   Screenshot-uri jucatorilor ! Empty

Sus In jos
 
Screenshot-uri jucatorilor !
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
::.FragZone.ForuMotion.CoM.:: :: -=[AnunTuri & RecLaMaTzi;))]=- :: -=Reclamatii Admini=--
Mergi direct la: